robartbhp.pl Reviews with ekomi-pl.com
Strona główna » Blog » Jak wybrać najwygodniejsze spodnie robocze?

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Jak wybrać najwygodniejsze spodnie robocze?

alt


Jak wybrać najwygodniejsze spodnie robocze?


Ostatnio sporo miejsca poświęciłem na rozpisaniu jak ważna jest w odzieży roboczej warstwa wiatroochronna. Wcześniej uświadamiałem Cię, jak dobrać kurtkę membranową do własnych potrzeb. Dzisiaj skupię się na rzeczy tak samo, jak nie jeszcze ważniejszej – odpowiedni wybór spodni roboczych. Dlaczego dobór spodni jest istotną kwestią? Jakie materiały są najczęściej spotykane? Czy istnieje coś takiego, jak spodnie uniwersalne? Jak nowoczesna technologia wspomaga zawodowców w wyborze spodni roboczych?
 

Spodnie robocze z szelkami, a może z kieszeniami?

Gdybyś nie zauważył, to za kilkanaście dni rozpoczniemy nową dekadę, czyli zaczną się lata dwudzieste, XXI wieku. Oznacza to tyle, że nie jesteś skazany na jeden model szerokich, drelichowych spodni roboczych. Odpowiedz sobie na pytania: jaki typ pracy wykonujesz najczęściej? Pracujesz na zewnątrz, czy zdecydowanie częściej pod dachem? Praca stojąca, czy często na kolanach? Jaką masz budowę ciała, czyli wygodniejsze będą dla ciebie ogrodniczki robocze, czy wystarczą spodnie do pasa? Musisz mieć przy sobie garść wkrętów, calówkę, ołówek, czy raczej potrzebujesz swobody ruchu?


Mężczyzna w spodniach ogrodniczkach


 

Na co zwrócić uwagę, wybierając spodnie robocze?

Obecnie spodnie robocze (jak i każdy inny artykuł na rynku) można podzielić na trzy grupy cenowe: budżetowa, przeciętna, wysoka. Na szczęście rynek odzieży BHP wydaje się dosyć „zdrowym” i prawie w ogóle nie spotkasz sztucznie podkręconych cen – z reguły za coraz wyższą ceną, idą coraz lepsze/sprytniejsze/nowocześniejsze rozwiązania.
 

Czyli czym charakteryzują się współczesne spodnie robocze? Są ładne! Tak – być może dla niektórych wyda się to abstrakcyjne, żeby zwracać uwagę na wygląd spodni przeznaczonych do pracy, ale zdecydowanie w stronę atrakcyjnego wyglądu idą nowoczesne ubrania robocze. Krój luźny, slimowany, z opuszczonym stanem, standardowy, a także w spodniach damskich można wyróżnić chociażby krój "diamond", czy "pearl".

alt

 

Oczywiście najpopularniejszy kolor spodni roboczych, to szary, ale coraz więcej firm wypuszcza modele w coraz ciekawszych kolorach – przykład: MASCOT Accelerate, gdzie znajdziesz 6 różnych kolorów.

Coraz częściej pracownicy chcą pracować w wygodnej, ale również w ładnej odzieży roboczej i trzeba przyznać, że obecnie jest w czym wybierać.

Spodnie do pasa w różnych kolorach

 

Spodnie ze stretchem, z elastanem, z lycrą.

 

Wszystkie trzy powyżej wymienione materiały, to tak naprawdę jedno i to samo włókno, tylko inaczej nazwane. Rozróżnić możesz dwa rodzaje streczu: strecz dwukierunkowy i czterokierunkowy. Ważne jest, że wybierając spodnie z domieszką sterczu, momentalnie odczujesz różnicę w komforcie pracy. Masa odzieży sportowej posiada domieszkę streczu, a jeżeli sportowcy poprawiają swoje wyniki dzięki odpowiednio dobranej odzieży, to dlaczego Ty nie miałbyś zrobić tego samego? Jeśli w swojej pracy często kucasz, schylasz się, pracujesz na kolanach, to po prostu nie kupuj spodni bez streczu!


 

Jakie spodnie dla glazurnika? Jakie spodnie dla montera?

Oczywiście ze streczem, ale dodatkowo zwróć uwagę na wzmocnienia na kolanach. Najpopularniejszym materiałem stosowanym do podniesienia wytrzymałości jest Cordura. Tutaj również można znaleźć, różne rodzaje Cordury, ale najpopularniejsza 600D gwarantuje dużą wytrzymałość na przecieranie, czy przecięcia. Oprócz samego wzmocnienia na kolanach, znajdziesz również miejsce na wkładki ochronne na kolana

 

Jakie spodnie do pracy na zewnątrz?


W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy spodnie posiadają dodatkowe wywietrzniki (w przypadku, gdy pracujesz w pełnym słońcu), a także czy materiał jest zaimpregnowany dodatkową warstwą przeciwdeszczową. Impregnacja tkaniny nie tylko uchroni Cię przed mniejszym lub większym deszczem, ale również zapobiegnie nadmiernemu brudzeniu się odzieży.

Są zawody, gdzie wymagana jest odzież o zwiększonej widzialności, ale nawet gdy takich wymogów nie ma, to dobrze, gdy spodnie mają chociaż pojedyncze elementy odblaskowe.


Przycisk z napisem


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu