robartbhp.pl Reviews with ekomi-pl.com
Strona główna » Blog » Dlaczego warto zadbać o odzież ochronną ocieplaną dla pracowników?

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Dlaczego warto zadbać o odzież ochronną ocieplaną dla pracowników?

Dbaj o pracownika w zimne dni.


 

Polski klimat nie rozpieszcza. Pora zimna trwa prawie pół roku. Pierwsze chłodne dni pojawiają się już w październiku i trwają aż do marca. Chyba nikt nie lubi czuć się przemarznięty. Dlatego pracodawca powinien zadbać o pracowników i zapewnić im odpowiednią odzież ocieplaną bhp.

 

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! Jeśli nie chcesz, aby Twoi pracownicy nucili tę piosenkę, a przy okazji ciskali gromy na swojego szefa (tak, tak, czyli na Ciebie!), to dbaj o swój zespół w zimne dni. Ogrzewanie miejsca pracy to truizm i oczywistość, ale jeśli działalność Twojej firmy "wychodzi na dwór", to obowiązkiem jest zapewnić ocieplaną odzież bhp.

 

Od czapek aż po buty.
 

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Firma zatrudnia pracowników, którzy często przebywają na dworze np. podczas rozładunku czy załadunku towarów. Właściciel firmy nie przejmuje się przeszywającym zimnem i NIE zapewnia swojemu zespołowi ani czapek, ani bezrękawników, ani bluz czy polarów. Łatwo domyśleć się, jak to się skończy. 
 

Zgadujemy, ilu pracowników rozchoruje się i zniknie na zwolnieniu? 50%? 100%?
 

Brak załogi to oczywiste i wymierne straty dla firmy. Przecież ktoś ten towar musi załadować lub rozładować. Samo się nie zrobi.
 

Pomijamy już tak podstawową kwestię, że dbanie o warunki pracy to jest prawny obowiązek pracodawcy.
 

Dlatego pracodawca po prostu MUSI zapewniać ocieplaną odzież, ponieważ jest to i wymóg przepisów bhp, i normalna odpowiedzialność za zespół.

 

Jak wybrać ocieplaną odzież bhp.
 

Różne branże i stanowiska pracy będą wymagać zróżnicowanego podejścia. Co innego jest kupić ocieplaną bluzę na krótkie przebywanie na dworze, a co innego kurtkę ocieplaną i nieprzemakalną dla pracowników stale pracujących w zimnie.
 

Pierwsze co pracodawca powinien zrobić, to skonsultować swoje plany zakupowe z osobą odpowiedzialną za bhp w jego firmie. Tak zwana służba bhp działa w zakładach między innymi po to, aby wspierać i doradzać kierownictwu w zakresie bezpiecznych warunków pracy. 
 

Jeśli już wiemy, że potrzebujemy specjalnej odzieży ocieplanej, to pewnie będziemy szukać ubrań spełniających wymagania normy EN 342 tj. ochrona przed mrozem. Warto przy okazji zwrócić uwagę także na nieprzemakalność materiału, którą opisuje norma EN 343
 

Jak widać, ocieplana odzież bhp to nie jest zwykły i tani polar z pierwszego lepszego sklepu. Dlatego, aby mieć pewność, że nie wydamy pieniędzy na wadliwy towar, warto robić tego typu zakupy w specjalistycznych sklepach z odzieżą bhp.
 

To gwarancja, że znajdziemy tam asortyment o właściwych parametrach i pełnowartościowy. Niech Was nie kuszą pozorne oszczędności. Tylko odpowiednia odzież termiczna daje pewność, że pracownicy są odpowiednio chronieni.
 

Specjalistyczny sklep bhp to także miejsce, w którym można skonsultować swoje plany zakupowe. W takim miejscu nikt nie sprzeda towaru, który nie będzie odpowiedni dla konkretnych warunków pracy. Dzięki temu, jako pracodawca, unikniesz sytuacji, w której zakupiony towar nie spełnia norm i wymagań i jako bezużyteczny leż w magazynie.

 

Takim sprawdzonym miejscem jest sklep ROBARTBHP. Pomożemy, doradzimy, nie zostawimy Cię samego z decyzją. Koniecznie do nas zajrzyj

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu