robartbhp.pl Reviews with ekomi-pl.com
Strona główna » Blog » Buty robocze BHP damskie i męskie, na co zwrócić uwagę?!

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Buty robocze BHP damskie i męskie, na co zwrócić uwagę?!

Buty BHP damskie i męskie – na co zwrócić uwagę?!

 

Każdy element stroju, który zapewnia bezpieczeństwo pracowników, jest istotny. Wybierając buty bhp należy pamiętać nie tylko o atestach, równie ważna jest po prostu wygoda.

 

Każdy wie, jak ważne jest wygodne obuwie. Bez względu na to, czy chodzi o buty sportowe do biegania, czy do wspinaczki górskiej, eleganckie czółenka, czy szpilki na specjalne okazje, czy po prostu buty codzienne, kluczowy jest komfort ich użytkowania.

 

Rzecz jasna nie inaczej jest ze specjalnym obuwiem bhp. Trudno bowiem sobie wyobrazić sytuację wielogodzinnej pracy w niewygodnych butach roboczych

Jednak w pierwszej kolejności buty bhp powinny zapewniać ochronę. Nie bez przyczyny specjalistyczne obuwie można kupić w profesjonalnych sklepach z odzieżą bhp.

 

Jakość materiałów w butach ochronnych bhp.

 

Kwestia ochrony pracowników i zapewnienia im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest domeną i obowiązkiem pracodawcy. To na nim spoczywa m.in. konieczność dostarczania specjalistycznej odzieży, gdy wymaga tego sektor, w jakim działa pracodawca i konkretne stanowisko pracy.
 

Główny cel obuwia bhp to oczywiście ochrona konkretnego pracownika przed zagrożeniami dla jego życia lub zdrowia, które wynikają z warunków świadczonej pracy.
 

Truizmem jest mówić, że na zdrowiu nie można oszczędzać. Dlatego wybierając obuwie bhp trzeba zwracać uwagę na jakość materiałów.

 

Normy obuwia bhp.

 

Na całe szczęście nie trzeba bazować na przypuszczeniach, czy kalosze są faktycznie kwasoodporne albo czy trzewiki posiadają podnosek. To wszystko rozpisane jest za pomocą norm jakościowych.
 

Jeśli więc, jako pracodawca, potrzebujesz kupić obuwie dla pracowników, zapoznaj się z opisem norm, bo dzięki nim kupisz: po pierwsze – produkt o sprawdzonej jakości, po drugie – produkt adekwatny do stanowiska pracy.

 

Obuwie robocze bhp można kategoryzować na kilka sposobów m.in. na chroniące przed czynnikami chemicznymi lub mechanicznymi. Powszechnym sposobem opisu jest podział na: obuwie bezpieczne, obuwie ochronne i obuwie robocze. Te grupy zostały szczegółowo opisane za pomocą norm PN-EN ISO. 
 

Przed dokonaniem zakupu należy każdorazowo zweryfikować, czy obuwie, które planujemy kupić, odpowiada wymaganiom przewidzianym dla konkretnego stanowiska pracy.
 

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto zweryfikować to w sklepie.

 

Nie kupuj w przypadkowym miejscu.

 

I tu przechodzimy do kolejnej, arcyważnej rzeczy. Specjalistyczną odzież i obuwie warto kupować w profesjonalnych sklepach. Trzeba mieć bowiem pewność, że towar, który otrzymamy, faktycznie będzie posiadał jakość opisaną za pomocą norm.
 

Pamiętajmy, odzież i buty bhp służą ochronie zdrowia i życia! To nie miejsce na oszczędności. Każdy wypadek przy pracy to wymierne straty także dla pracodawcy.

Specjalistyczne sklepy to z jednej strony gwarancja towarów najwyższej jakości, z drugiej wsparcie i doradztwo.
 

 

Zachęcamy więc do kontaktu ze sklepem Robart BHP, który działa od wielu lat i w którym asortyment jest tak dobierany, aby spełniał wszelkie normy jakościowe. Współpracując z nami masz pewność, że otrzymujesz towar najlepszy z możliwych.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu